TALER

ONSDAG D. 7. SEPTEMBER

09.30      Åbningstale

10.00      Wakibu Bunnya 

10.30      Henrik Vindfeldt

10.35      Ida Ebbengaard
                    Zetland

10.40      Lars Koch      

                    Oxfam Ibis

10.45      Julie Lindmann     

                    Forkvinde, Dansk Studerendes Fællessråd

10.50      Tobias Simonsen

                    Ungeminister, Coop

10.55      Jonathan Nothlev

11.00      Morten Messerschmidt

                    Dansk Folkeparti

11.05      Oscar Junker

                    SAGA

11.10      Munni Chowdhury
              Ambassadør for Menneskerettighedsalliancen

11.15      Olivia Koefoed Olesen

                    Rød-Grøn Ungdom

11.20      De Anbragtes Vilkår

                

11.25      Zara Munch Bjarnum
              Ungepanelet, Nordhus

11.30      DFUNK

11.35      Casper Øhlers

11.40      Morten Ryom
             Ungdomsdelegat til FN for faglært uddannelse og                              jobskabelse

11.45      DFUNK

11.50      Jelva Illeris Schultz

                    Klimaaktivist

11.55      Alex Vanopslagh

                    Liberal Alliance

12.00      Henriette Laursen & Trine Bramsen

                    Direktør i KVINFO, Ligestillingsminister 

12.30      Franciska Rosenkilde

                    Alternativet

12.35      Claes Theilgaard

12.40      Illias Berrhili 

12.45      Marianne Havn       

                    SOSU Syd

12.50      DFUNK       

12.55      Markus Fritz Hansen      

                    Engagementsdirektør, Station

13.00      Jakob Ellemann-Jensen

                    Venstre

13.05      Kasper Holten

                    Det Kongelige Teater

13.10      Manilla Ghafuri

                    Forkvinde, Rapolitics

13.15      Madeleine Steenberg

                    Danske Gymnasieelevers Sammenslutning

13.20      Alexander Sørensen

                    De Anbragtes Vilkår

13.25      Kristina Louise Bliksted

                    Direktør i Social Sundhed

13.30      Emily Olander

                    LGBT+ Danmark

13.35      Stine Bosse

13.40      Yadvinder Singh

13.45      Tobias William Marney

                    Formand, Europæisk Ungdom

13.50      Alexander Blavsfeldt 

                    SF Ungdom

13.55      DFUNK

14.00      Isabella Arendt

14.05      DFUNK

14.10      Julie Arnfred Bojesen

                    Leder af Det Ukrainsk-Danske Ungdomshus

14.15      Bwalya Sørensen

                    Black Lives Matter Danmark

14.20      DFUNK

14.25      Mica Oh

TORSDAG D. 8. SEPTEMBER

09.30      Tsela Zoksang 

10.00      Mai Villadsen

                    Enhedslisten

10.30      Søren Pape Poulsen     

                    Det Konservative Folkeparti

10.35      Sofus Johannes Otto      

10.40      Jesper Theil Thomsen      

                    SAGA

10.45      Freja Boysen

                    SAGA

10.50      DFUNK

10.55      Studenterrådet ved KU

11.00      Sofie Carsten Nielsen

                    De Radikale Venstre

11.05      Netværket af Ungdomsråd

11.10      Laurits Lindegaard

11.15      Christina Columeko

11.25      Felicia Nørgaard
                  
 Stifter, Nordhus

11.30      Jesper Petersen

                    Uddannelses- og Forskningsminister

11.35      Helene Hsu

11.40      Det Dansk-Ukrainske Ungdomshus

11.45      Morten Levinsen

11.50      tba

11.55      tba

12.00      Jakob Næsager
                    Børne- og ungdomsborgmester

12.30      Lars Løkke Rasmussen

                    Moderaterne

12.35      Maria Ladegaard

                    Venstres Ungdom

12.40      Elisabeth From Pedersen

12.45      Mads Edelvang Pedersen      

                    Sammenslutningen af Unge Med Handicap

12.50      Mynte Larsen       

12.55      Klaus Bondam     

                    De Radikale Venstre

13.00      Pia Olsen Dyhr

                    SF

13.05      Alexander Sørensen

                    De Anbragtes Vilkår

13.10      DFUNK

13.15      Katrine Kildgaard

                    De Radikale Venstre

13.20      Sara Abildskov

13.25      Mathilde De Boer

13.30      Sikandar Siddique

                    Frie Grønne

13.35      Tobias Nørkjær Holmgaard

                    UngEnergi - præsenteret af Roskilde Festival

13.40      Vibeke Christensen

                    Den Grønne Ungdomsbevægelse - præsenteret af                            Roskilde Festival

13.45      Pernille Rosenkrantz-Theil
                  
 Socialdemokratiet

13.50      Lasse Fly
                  
 Den Grønne Ungdomsbevægelse - præsenteret af                            Roskilde Festival
 

13.55      Mica Oh

14.00      Mette Thiesen

                    Nye Borgerlige

14.05      Ingrid Kjærgaard

14.10      Sebastian Pinstrup Jørgensen

               Næstformand SILBA

14.15      Diana-Ester Brandt Eriksen

14.20      DFUNK

14.25      Kristian Tuxen

  • IG
  • FB
UFM Logo LILLA.png