TALER

ONSDAG D. 7. SEPTEMBER

09.30       

10.00      Wakibu Bunnya 

10.30  

10.35      Lars Gaardhøj      

                    Regionsrådsformand, Region Hovedstaden

10.40      Lars Koch      

                    Oxfam Ibis

10.45      Julie Lindmann     

                    Forkvinde, Dansk Studerendes Fællessråd

10.50      Tobias Simonsen

                    Ungeminister, Coop

10.55      Jonathan Nothlev

11.00      Morten Messerschmidt

                    Dansk Folkeparti

11.05      Oscar Junker

                    SAGA

11.10      Bolette Ulff-Møller

11.15      Olivia Koefoed Olesen

                    Rød-Grøn Ungdom

11.20      Alexander Sørensen

                    De Anbragtes Vilkår

11.25      Nordhus

11.30

11.35

11.40      Den Ny Demokratifond

11.45      DFUNK

11.50      Jelva Illeris Schultz

                    Klimaaktivist

11.55      Alex Vanopslagh

                    Liberal Alliance

12.00      Dan Jørgensen

                    Klima-, energi- og forsyningsminister 

12.30      Franciska Rosenkilde

                    Alternativet

12.35      Claes Theilgaard

12.40      Illias Berrhili 

12.45      Marianne Havn       

                    SOSU Syd

12.50      DFUNK       

12.55      Markus Fritz Hansen      

                    Engagementsdirektør, Station

13.00      Jakob Ellemann-Jensen

                    Venstre

13.05      Kasper Holten

                    Det Kongelige Teater

13.10      Manilla Ghafuri

                    Forkvinde, Rapolitics

13.15      Madeleine Steenberg

                    Danske Gymnasieelevers Sammenslutning

13.20      Alexander Sørensen

                    De Anbragtes Vilkår

13.25      Naja Lauritzen

                    Forkvinde, Dansk Studerendes Fællessråd

13.30      Emily Olander

                    LGBT+ Danmark

13.35      Stine Bosse

13.40      Yadvinder Singh

13.45      Tobias William Marney

                    Formand, Europæisk Ungdom

13.50      Alexander Blavsfeldt 

                    SF Ungdom

13.55      DFUNK

14.00      Isabella Arendt

14.05      DFUNK

14.10      Det Dansk-Ukrainske Ungdomshus

14.15      Bwalya Sørensen

                    Black Lives Matter Danmark

14.20      DFUNK

14.25      Mica Oh

TORSDAG D. 8. SEPTEMBER

09.30      Tsela Zoksang 

10.00        

10.30      Søren Pape Poulsen     

                    Det Konservative Folkeparti

10.35      Sofus Johannes Otto      

10.40      Jesper Theil Thomsen      

                    SAGA

10.45      Freja Boysen

                    SAGA

10.50      DFUNK

10.55      

11.00      Sofie Carsten Nielsen

                    De Radikale Venstre

11.05      

11.10      

11.15      

11.20      

11.25      NORDHUS

11.30      Jesper Petersen

                    Uddannelses- og Forskningsminister

11.35      Helene HSU

11.40      Det Dansk-Ukrainske Ungdomshus

11.45      Morten Levinsen

11.50      DFUNK

11.55      Mai Villadsen

                    Enhedslisten

12.30      Lars Løkke Rasmussen

                    Moderaterne

12.35      Maria Ladegaard

                    Venstres Ungdom

12.40      Elisabeth From Pedersen

12.45      Mads Edelvang Pedersen      

                    Sammenslutningen af Unge Med Handicap

12.50      Mynte Larsen       

12.55      Klaus Bondam     

                    De Radikale Venstre

13.00      Pia Olsen Dyhr

                    SF

13.05      Alexander Sørensen

                    De Anbragtes Vilkår

13.10      DFUNK

13.15      Katrine Kildgaard

                    De Radikale Venstre

13.20      Sara Abildskov

13.25      Roskilde Festival 

13.30      Sikandar Siddique

                    Frie Grønne

13.35      

13.40      Roskilde Festival

13.45      Roskilde Festival

13.50      Roskilde Festival

13.55      Emma Nophiran Nielsen

14.00      Mette Thiesen

                    Nye Borgerlige

14.05      Ingrid Kjærgaard

14.10      Den Ny Demokratifond

14.15      

14.20      DFUNK

14.25